Aluminiowe okna i drzwi do Twojego domu
Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa
Pon - Pt 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 14:00
792 321 921
DARMOWA Wycena, Zadzwoń

MB-77HS

Drzwi balkonowe MB-77HS to jedna z najwygodniejszych propozycji, o znakomitych parametrach technicznych. Przez to, że są to drzwi podnoszono-przesuwne, ich obsługa jest prosta i bez wysiłku. Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne, że stosuje się je zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych lub minimalistycznych apartamentach, jak i eleganckich hotelach. Przez swoją konstrukcję i sposób otwierania, drzwi nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu, więc sprawdzą się przy mniejszych powierzchniach.

Jednocześnie budowa profili drzwi MB-77HS pozwala na zrobienie drzwi o niestandardowych i dużych gabarytach.

Drzwi mogą być w różnych kolorach, dzięki czemu można je dobrać do wystroju pomieszczeń. Poza walorami wizualnymi warto zwrócić uwagę na to, że drzwi balkonowe mają doskonałą izolację cieplną i akustyczną. Szeroki jest też zakres wypełnień, jakie można zastosować, dzięki czemu jeszcze bardziej można podnieść właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Drzwi balkonowe mogą być otwierane ręcznie lub zautomatyzowane.

Masz pytanie do produktu?

Jeśli chcesz zadać pytanie związane z tym produktem. Zapytaj naszych doradców.

  • klasa 4 PN-EN 12207 – Przepuszczalność powietrza
  • klasa 9A EN 12208 – Wodoszczelność okna
  • 0,84 W/(m2K) – Izolacyjność termiczna UW
  • do klasy C4 EN 12210 – Odporność na obciążenie wiatrem

ZALETY SYSTEMU MB-77HS:

Czas przyjrzeć się bliżej najważniejszym atutom prezentowanego tutaj produktu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że system MB-77HS udanie łączy ze sobą funkcjonalność z bardzo wysokimi walorami estetycznymi (zwłaszcza w przypadku wersji z niewiarygodnie wąskim, prawie niewidocznym słupkiem), co nie zawsze jest regułą, zwłaszcza jeżeli porównamy go z wielkogabarytowymi drzwiami balkonowymi innych producentów. Wynika to między innymi z niesamowicie szerokich możliwości aranżacyjnych, jakie oferuje nam wyrób marki Aluprof – zamówić można przykładowo aż trzy atrakcyjne wizualnie warianty listew przyszybowych, dostępna jest także rozbudowana paleta kolorów.

Dlaczego warto postawić na system podnoszono-przesuwny MB-77HS?

Ponieważ jest to po prostu system kompletny – gwarantujący nie tylko świetną izolacyjność termiczną i akustyczną, lecz również wysoki poziom bezpieczeństwa ze względu na zastosowanie specjalnych elementów znacznie utrudniających włamanie przy użyciu konwencjonalnych narzędzi.

Produkt przypadnie z pewnością do gustu również miłośnikom przeszkleń wielkopowierzchniowych, ponieważ bez problemu można połączyć go z systemem okiennym MB-86 w celu przeszklenia np. praktycznie całej ściany w salonie. Istnieje bowiem możliwość wykonania drzwi o szerokości 3,3 m i wysokości 3,2 m – ciężar skrzydła może przy tym wynosić nawet 600 kg!

W przypadku zastosowania skrzydła o tak dużej wadze, z pewnością docenią Państwo specjalny ogranicznik HS-SPEED Limiter, który bardzo ułatwi otwieranie i zamykanie drzwi podnoszono-przesuwnych. Koniecznie należy również podkreślić, że prezentowane tutaj drzwi podnoszono-przesuwne posiadają konstrukcję niskoprogową – są więc przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Innowacyjny system drzwi balkonowych MB-77HS

Produkt może również zostać wykonany w wersji narożnej z ruchomym słupkiem – drzwi będą się wówczas otwierać pod kątem 90 lub 270°. Jeżeli zależy Państwu natomiast na możliwie jak najlepszej izolacyjności termicznej, warto rozważyć zainstalowanie specjalnej przekładki termicznej oraz dodatkowych wkładów izolacyjnych.

Aby sterowanie było maksymalnie komfortowe, producent dostosował drzwi balkonowe MB-77HS w sposób pozwalający na zintegrowanie ich z automatem HS-Master, dzięki któremu napęd można obsługiwać za pomocą przycisku lub pilota.

Zapytaj o wycenę drzwi lub okien do domu lub biura